Aktuality koleje

Volná lůžka

12. února 2019

Aktuálně volná lůžka je možné rezervovat přes ISKAM. Nástupy jsou možné od dnes do 24.2.2019.

Na koleje bez stálé recepční služby jsou nástupy možné pouze v pracovní dny 8-15:00 hod.

Studenti jiných VŠ mohou zaslat žádost o ubytování na koleje@skm.muni.cz - v žádosti je třeba uvést své osobníúdaje, datum nástupu a odchodu a jakou kolej preferujete.

Orientační počet volných lůžek najdete zde (určeno především pro studenty jiných VŠ, kteří nemají přístup do ISKAMu, studenti MU vidí v ISKAMu aktuální nabídku).

Studentům, kteří se neubytují bude rezervace zrušená a lůžko nabídnuté dalším zájemcům. K nástupu je na koleje je potřeba předložit OP/pas, ISIC a 2x ubytovací smlouvu vytisknutou z ISKAMu.

Rezervační kauce se neplatí, zaplatíte do 10 dnů od nástupu ubytovací kauci a poměrnou část kolejného za aktuální měsíc.Další informace k platbám najdete níže.

Jana Hradilová, manažerka provozu ubytovacích služeb

Výměny kolejí

8. února 2019

Výměny jsou možné pouze první pracovní den v měsíci. Více informací najdete zde. Žádosti o výměnu posílejte nejdříve 25.2.2019 na adresu koleje@skm.muni.cz.

Výměny za volné lůžko budou možné pouze 1.3.2019 od 8.00 do 15.00 hod.

Aktuálně volná lůžka najdete zde

Žádosti o výměnu doručené před 25.2.2019 nebudou brány v potaz!

Jana Hradilová, manažerka provozu ubytovacích služeb SKM MU

Nástup na koleje - jarní semestr

16. ledna 2019

Studenti, se ubytovávají dle data nástupu uvedeného na smlouvě.
Na kolejích bez stálé recepční služby - Tvrdého, nám.Míru, Mánesova a Veveří je nástup možný  pouze v pracovní dny 8-15 hod.

Při nástupu předložíte doklad totožnosti (OP nebo pas), ISIC kartu, 2x  vytisknutou a podepsanou ubytovací smlouvu.

Pokud má student zaplacenou rezervační kauci, má lůžko rezervované 5 dní od data na smlouvě. Pokud chcete nastoupit později je nutné požádat písemně o prodloužení rezervace nejpozději do dne nástupu uvedeného na smlouvě.
Pokud student nemá uhrazenou rezervační kauci (platí pouze pro nástupy do 1.2.) musí se ubytovat v den uvedeném na smlouvě.
Pokud se ve stanoveném termínu neubytujete bude rezervace zrušena a rezervační kauce propadne.

Kolejné se platí ode dne nástupu dle smlouvy (nejpozději od 17.2.) .

UPOZORNĚNÍ: Na některých kolejích není ubytovatelka. Ubytovatelka pro kolej Veveří je na Kounicova 50, ubytovatelka pro kolej Klácelova na koleji nám.Míru 4 a ubytovatelka pro kolej Sladkého je na bří.Žůrků 5.

Studenti, kteří mají rezervované lůžko v koleji Veveří se dostaví na kolej Kounicova 50. Ostatní studenti jdou přímo na recepci příslušné koleje.

Všechny důležité dokumenty k ubytovaní v ak.roce 2018/19 najdete zde

Jana Hradilová, manažerka provozu ubytovacích služeb

Úhrada ubytovací kauce a kolejného

1. ledna 2019

Kolejné se platí dopředu v aktuálním měsíci dle harmonogramu SUPO (peníze by však měly být na SUPO připsané 10.den v měsíci).
Při nástupu v průběhu měsíce je kolejné splatné 10.den od nástupu.
První měsíc se kromě kolejného platí ubytovací kauce. Ubytovací kauce je záloha na poslední měsíc dle ubytovací smlouvy (kauce se automaticky zúčtuje s posledním měsícem ubytování). Podrobné informace k platbám – jakým způsobem platit, najdete v Pokynu k úhradě kaucí a kolejného.

Informace potřebné k úhradě rezervační kauce a kolejného ze zahraničí (IBAN, Swift) najdete zde.
Na převod ze zahraniční banky (např. Slovenska) počítejte tak 4 pracovní dny. Poté co je platba připsána na účet MU v KB, jsou peníze na SUPO účtu studenta až druhý den po 13 hod.

WiFi eduroam - kolej Vinařská blok A1

18. prosince 2018

Od 18. 12. 2018 je dokončeno zprovoznění pokrytí WiFi eduroam na koleji Vinařská blok A1.

Návod pro připojení do sítě eduroam.

Pro správnou funkčnost systému je nezbytné trvalé vypnutí vlastních WiFi routerů a hotspotů v souladu s pokynem Použití vnesených elektrických spotřebičů do kolejí MU, Článek 2, bod 9.

WiFi eduroam - koleje Kounicova a Vinařská blok A3

14. prosince 2018

Od 14. 12. 2018 je dokončeno zprovoznění pokrytí WiFi eduroam na koleji Kounicova a Vinařská blok A3.

WiFi eduroam - koleje Vinařská blok A2

4. prosince 2018

Od 4. 12. 2018 je dokončeno zprovoznění provizorního pokrytí WiFi eduroam na koleji Vinařská blok A2. Finální pokrytí WiFi eduroam Vinařská blok A2 proběhne až po dokončení plánované rekonstrukce.

Na 62 pokojích je pro připojení přístupového bodu (AP) WiFi eduroam využita jedna ze dvou internetových zástrček s označením A, do které je zapojen AP WiFi eduroam - neodpojovat.

Potvrzení o zajištění ubytování

12. září 2018

Upozorňujeme zahraniční studenty, že  „Potvrzení o zajištění ubytování“ pro účely udělení nebo prodloužení víz se vystavuje pouze na základě písemné žádosti zaslané emailem na adresu koleje@skm.muni.cz a to minimálně týden před Vaší návštěvou na OAMP nebo na Velvyslanectví ČR ve Vaší zemi.
Potvrzení zasíláme datovou schránkou na příslušné úřady pouze v pondělí, středu a pátek!!!!!!

Zažádejte si proto o své Potvrzení včas!!!!

Lucie Wagnerová, ubytovací provoz SKM

Poplatek za komunální odpad

1. září 2017

Od  roku 2013 se vztahuje povinnost platit poplatek za komunální odpad i na všechny cizince, kteří se na území Brna zdržují více jak 90 dní. Tento místní poplatek nijak nesouvisí s úhradou kolejného. SKM k tomuto poplatku nemá a neposkytuje další informace.
Všechny informace najdete nebo žádejte na webu na Magistrátu města Brna.
Nejčastější dotazy na webu MMB

Ubytovací stipendium

1. září 2017

Informace o ubytovacím stipendiu a žádost o ubytovací stipendium najdete v IS MU. Ubytovací stipendium není v kompetenci SKM MU. Pro bližší informace kontaktujte prosím studijní odd. rektorátu MU.

Jana Hradilová, manažerka rovozu ubytovacích služeb SKM MU