Aktuality internet

Ukončení provozu pevného připojení - PKS

16. dubna 2020

Provoz pevného připojení (PKS Aneta, internet kabelem) ve všech objektech:

bří Žůrků (koleje i hotel),
koleje Klácelova,
koleje Mánesova,
koleje nám. Míru,
koleje Sladkého,
Vinařská (koleje i Garni hotel),
Kounicova (koleje i hotel),
UNI hotel Grohova

bude ukončen ke dni 30. 6. 2020. Nadále ve všech objektech zůstává možnost bezdrátového připojení - WiFi eduroam a WiFi Hotel-SKM.

Bc. Kamil Kulíšek, ředitel

Opatření a doporučení v souvislosti s šířením koronaviru

6. března 2020

Aktuální informace a doporučení pro studenty a zaměstnance MUNI najdete na stránce www.muni.cz/koronavirus

Bc. Kamil Kulíšek, ředitel

Oznámení o změně na pozici ředitele SKM MU

28. února 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
milé studentky, milí studenti,

dovoluji si vám oznámit, že po 20 letech služby pro Masarykovu univerzitu předávám k 1. březnu 2020 funkci ředitele Správy kolejí a menz panu Bc. Kamilu Kulíškovi, vítězi výběrového řízení, který do vedení SKM přichází z komerčního prostředí z pozice ředitele hotelu Slavia v Brně. Děkuji vám za výbornou spolupráci a přeji vám a SKM vše dobré a spokojenost s poskytovanými ubytovacími a stravovacími službami i v letech následujících.

Srdečně zdravím
Zdeněk Čížek

WiFi připojení v kolejích MU

1. dubna 2019

V průběhu jarního semestru bylo dokončeno pokrytí WiFi eduroam na všech kolejích MU.

Návod pro připojení do sítě eduroam.

Pro správnou funkčnost systému je nezbytné trvalé vypnutí vlastních WiFi routerů a hotspotů v souladu s pokynem Použití vnesených elektrických spotřebičů do kolejí MU, Článek 2, bod 9.

V případě problémů s připojením je možno se obrátit na tyto kontakty.

Pro přístup na internet pro neuniverzitní ubytované klienty WiFi Hotel-SKM.

Eduroam - změna nastavení

11. dubna 2017

12. dubna 2017 dopoledne dojde ke změně v nastavení sítě EDUROAM na celé MU. Pokud budete mít problém s připojením, využijte prosím pro opravu konfigurační nástroj https://cat.eduroam.org/. Změny se netýkají sítě MUNI, ale pouze EDUROAM.

Podrobnější informace na wiki.ics.muni.cz.

Ing. František Dočekal, vedoucí UTS a IT

Zvýšení limitu pro pevné připojení PKS

16. prosince 2015
Od 15.12.2015 došlo ke zvýšení limutu dat pro pevné připojení PKS (Aneta) z 10 GB / 1 den na 15 GB / 1den. Blíže PKS / Omezení na síti...