Tiskové a kopírovací služby

aficio-mp-3000

Úvod

Ve vybraných objektech Správy kolejí a menz MU jsou studentům k dispozici tiskové a kopírovací služby MU prostřednictvím tiskových zařízení jejichž poskytovatelem a správcem je Ústav výpočetní techniky.

Využití služeb je zpoplatněno prostřednictvím systému SUPO dle aktuálního ceníku.

Kde jsou k dispozici

Tisková a kopírovací zařízení podporující oboustranný barevný tisk na formáty A4 i A3 a skenování jsou k dispozici na:

Jak použít

Pro využití tiskových služeb MU je nutno mít aktivován účet SUPO, prostřednictvím kterého probíhají platby. Na SUPO účtu musíte mít vloženou dostatečnou částku. Dobíjení finančních prostředků je umožněno např. v bankovníku. Bankovník přijímá pouze bankovky a nevrací. Tisk a kopírování probíhá pouze ve Vaší režii bez účasti kohokoliv jiného.

Kopírování

Ke kopírovacímu zařízení se uživatel autentizuje přiložením své aktivní univerzitní karty ke čtecímu zařízení. Dále postupuje dle instrukcí na displeji zařízení.

Tisk

Tisknout na všech tiskárnách je možno z:

Před odesláním samotného tisku si důkladně zkontrolujte, že máte veškerá nastavení tiskárny dle svých potřeb. Zejména se zaměřte na barevný případně černobílý tisk. Pozor, při odeslání jakéhokoliv tisku jako barevný Vám bude SUPO účtovat sazbu za barevný tisk. Je potřeba otevřít vlastnosti tiskárny pro změnu na černobílý tisk. Nestačí zaškrtnout Print in grayscale (black and white) nebo Print color as black v základním tiskovém dialogu Adobe Readeru.

Po odeslání tisku budete vyzvání k autentizaci služby SafeQ, zadejte Vaše UČO a sekundární heslo. Pokud sekundární heslo nemáte vytvořte jej.

safeq

Spravovat seznam Vašich úloh připravených k tisku můžete na adrese:

Pro přihlášení zadejte UČO a sekundární heslo.

Po odeslání tisku na server je třeba přijít k libovolné tiskárně a autentizovat se svojí kartou. Následně zvolit tisk. Poté tiskárna vytiskne Vaši tiskovou úlohu. Tisk může být vytištěn nejen na tiskárnách na kolejích, ale rovněž i na dalších tiskárnách MU.

Skenování

Skenování do e-mailu MU

Kontakt

V případě problémů s tiskem nebo kopírováním se obracejte na:

  • e-mail: it(zavináč)muni(tečka)cz
  • tel.: 7777 (+420 549 49 7777)