Aktuality obědy pro veřejnost

Informace pro studenty nejen prvních ročníků

14. června 2018

Vyšel nový zpravodaj SKM MU, ve kterém zveřejňujeme informace o stravování a ubytování na Masarykově univerzitě pro rok 2018.

Bufet na Přírodovědecké fakultě

13. června 2018

Od července 2018 bude bufet PřF provozovat personální tým menzy Veveří do doby, než se bude moci ujmout činnosti na své mateřské menze. V případě zájmu o bližší informace se lze obrátit na vedoucího menzy Veveří pana Chuchmu tel. 601 363 191.

manažer PSS Roman Tancoš

Otevírací doba v období letních prázdnin od 1.7. do 16.9.

8. června 2018

10.9. až 14.9. Po - Pá 8:00 - 15:00
Kavárna Na Lávce
2.7. až 14.9. Po - Pá 8:00 - 15:00

Pro podrobnější informace klikněte na přehled letního provozu.

Uzavření menzy Veveří od 28.5.2018 do odvolání

28. května 2018

V rámci plánované rekonstrukce poslucháren Právnické fakulty Masarykovy univerzity bylo zjištěno, že část budovy má narušenou statiku, a od úterý 29. května tak bude tato část uzavřena. Příčinou je použití takzvaných hlinitanových cementů pro vodorovné nosné konstrukce ve dvou patrech budovy ve 30. letech minulého století. Jde o materiál, který se používal do 50. let, kdy bylo zjištěno, že nemá dostatečnou životnost.

„Část budovy zahrnující čtyři posluchárny a prostory menzy jsme museli uzavřít z bezpečnostních důvodů. Bezprostřední nebezpečí nehrozí, ale nechceme riskovat zdraví našich studentů a zaměstnanců,“ uvedla kvestorka Marta Valešová.

Posluchárny, jejichž rekonstrukce je plánována na příští léto, zůstanou v následujícím roce uzavřeny a fakulta nabídne výuku v náhradních prostorách. Zda bude muset být po celou dobu uzavřena i menza, bude záviset na výsledku zajišťovacích prací. „Budeme usilovat o co nejrychlejší a bezpečné vyřešení situace," dodala kvestorka.

Zároveň univerzita nechá i ve zbytku budovy prověřit materiál použitý pro nosné konstrukce. „Je to poprvé, co jsme při rekonstrukcích historických budov Masarykovy univerzity na použití tohoto materiálu narazili a ani při úpravách jiných částí právnické fakulty nebyl dosud nikdy zjištěn,“ uvedl Jan Brychta, vedoucí Investičního odboru Rektorátu MU.

MobilKredit - menzy ve Vašem mobilu

8. ledna 2018

Vážení strávníci,
svůj stravovací účet můžete obsluhovat i prostřednictvím mobilního telefonu pomocí aplikace MobilKredit. Tato aplikace Vám umožní zobrazit aktuální dostupnou nabídku jídel v konkrétní výdejně, objednávat jídla dopředu, kontrolovat historii Vašeho účtu - to vše přímo ve Vašem mobilním telefonu.

Jak aplikaci nainstalovat se dozvíte na stránce MobilKredit.

Zobrazení aktuální dostupné nabídky jídel bylo nově zapracováno i do on-line aplikace WebKredit.

Rozšíření služeb v menzách MU

1. prosince 2017

Vážené dámy a pánové, zaměstnanci a studenti,
při příležitosti zahájení Akademického roku jsme pro Vás připravili další rozšíření našich služeb:

- V Akademické menze na Moravském nám. v nově otevřeném " Vegan baru " mohou příznivci Raw stravy ochutnat výrobky připravené našimi kuchaři proškolenými odbornými lektory pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů ČR, jejíž jsme členy.

- Jídelní  lístky jsou prezentovány ve WebKreditu v sekci aktuální jídelníčky a pod anglickou vlaječku se zobrazí aktuální nabídka v anglické verzi. Využijte aplikaci MobilKredit a vše ovládejte mobilním telefonem.

V nabídce jídel jsou také označeny alergeny obsaženy v potravinách, dle čísel v tabulce, která je uvedena v sekci aktuální jídelníčky včetně legendy.

- Pravidelně Vás budeme informovat o gastronomických akcích mezinárodních kuchyní probíhajících každý měsíc na jednotlivých menzách.

Nový vzhled přihlašovací stránky

19. května 2017

Přihlašovací stránka ke službám:

- WebKredit

- PKS Aneta

a dalším službám Masarykovy univerzity, které pro ověření identity uživatelů vyžadují UČO a sekundární heslo, bude mít od úterý 24. května 2016 nový vzhled.

Na funkci se nic nemění, přihlašovací údaje uživatelů zůstávají stejné. Náhled původní a nové verze přihlašovací stránky najdete na wiki.ics.muni.cz.

Ing. František Dočekal, vedoucí UTS a IT