Aktuálně ubytovaní studenti už mají místo na kolejích jisté

7. 6. 2023

Bez popisku

V květnu se konala první dvě kola rezervací lůžek na kolejích Masarykovy univerzity a zájem o ně projevilo 2005 lidí, což byl větší počet studentů než v loňském roce. Možnost zajistit si ubytování na nový akademický rok 2023/2024 měli nyní dle dohody z ubytovací komise pouze studenti, kteří již na kolejích bydlí a jsou prezenčními studenty MU. Pro zahraniční studující a budoucí „prváky“ zůstává 1292 lůžek.

Všichni v současnosti ubytovaní studenti, kteří projevili zájem o bydlení na kolejích i v dalším roce, lůžko dostali – a to včetně studentů z kolejí Kounicova, které budou od října v rekonstrukci.

Přestože SKM zvýšila kapacitu o 127 lůžek díky zrušení provozovaného hotelového ubytování na B&B hotelu Vinařská, znamenají opravy na koleji Kounicova úbytek o 577 míst z celkové ubytovací kapacity ve výši 3878 lůžek.

Pro zahraniční studenty, přijíždějící v rámci programů Erasmus či Degree, zbývá 741 lůžek, což je stejný počet jako v minulém roce.