Ceník ubytování platný od 1.2.2024

11. 1. 2024

Vážená studentko, vážený studente,

dovolujeme si Vás informovat, že u stávajících ubytovacích smluv dojde od 1. února 2024 pouze k uplatnění inflační doložky podle ustanovení Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Inflační doložka je součástí všech ubytovacích smluv studentů ubytovaných na kolejích. Prostřednictvím inflační doložky dochází pravidelně k vyrovnání ztráty hodnoty peněz.

Podle ČSÚ je vyhlášena průměrná roční míra inflace za rok 2023 ve výši 10,7 %. Nový ceník kolejného pro akademický rok 2023/2024 platný od 1. února 2024 zohledňuje pouze zmiňovanou inflaci. Vzrůstající ceny za energie a služby se do ceny kolejného nepromítnou, přestože od 1. ledna 2024 došlo ke zvýšení DPH u ubytovacích služeb z 10 na 12 procent.

I přes uvedené zvyšování cen bere Masarykova univerzita, resp. SKM, rostoucí náklady za režie a energie na sebe a nadále bude pracovat na snižování provozních výdajů. Snažíme se Vám takto vyjít vstříc a trochu ulevit v této finančně náročné době.

Bližší informace o tom, kolik finančních prostředků investuje Masarykova univerzita do rekonstrukcí kolejí a pravidelné údržby kolejních budov si můžete přečíst v prezentaci z posledního zasedání Ubytovací komise. Veřejně přístupný je na odkaze https://is.muni.cz/auth/do/rect/rady/kolejni/zapisy/.

Děkujeme za pochopení a vstřícné přijetí.

Vedení SKM