Elektrokola ani koloběžky nesmí do budov MU

7. 6. 2023

Bez popisku

Riziko vzniku požáru, které hrozí u kol či koloběžek využívajících elektrický pohon, znamená, že se nesmí vnášet do budov Masarykovy univerzity, a to včetně kolejí. SKM MU nedávno připomněla toto pravidlo ubytovaným studentům krátce poté, co je na požární rizika a porušování bezpečnostních směrnic upozornila pravidelná povinná kontrola požárních a bezpečnostních předpisů ze strany státní organizace.

„Nechceme omezovat bydlící studenty a chápeme komplikace spojené s tímto nařízením pro některé z nich, ale naší nejvyšší prioritou je bezpečnost ubytovaných studentů. Musíme tedy snižovat všechna možná rizika, která by jim mohla hrozit. Jako poskytovatel ubytování také samozřejmě musíme bezpodmínečně dodržovat všechny bezpečnostní předpisy dané zákony,“ vysvětluje zákaz vnášení elektrokol a elektrokoloběžek do budov kolejí a menz ředitel SKM Kamil Kulíšek.