Ubytování studentů

Správa kolejí a menz nabízí k ubytování 3 825 lůžek v 11ti budovách kolejí v různých částech Brna a různých cenových relacích.

Ve všech kolejích je možnost internetového připojení. Na každé koleji je k dispozici prádelna, TV místnost, studovna. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní lednicí.

Aktuality

Aktuální informace

19. srpna 2019

Aktuálně jsou všechna lůžka obsazena, další lůžka která se budou uvolňovat (např. když někdo zruší rezervaci), budeme průběžně uvolňovat  - info viz níže

Další volná lůžka, pokud někdo zruší rezervaci nebo neuhradí kauci budou v pondělí 19.8. ve 14 hod.

Další tipy a možnosti ubytování najdete zde

Dne 20.8.2019 od bude z technických důvodu plánovaná odstávka systému ISKAM i webových stránek SKM MU. Nebude možné se do ISKAMu přihlásit a provádět žádné změny.

Případná volná lůžka budou uvolněna ve čtvrtek 22.8. v 10 hod.

Jana Hradilová, manažerka provozu ubytovacích služeb

Rezervace 31.7.2019

30. července 2019

31.7.2019 v 10:00 budou zahájené rezervace lůžek pro ak.rok 2019/20. rezervace jsou možné pouze elektronicky prostřednictvím aplikace ISKAM. Jiný způsob rezervací není možný.

Bližší informace najdete níže, zde připomínáme nejzákladnější body:

- po přihlášení do ISKAMU dostane student časový údaj, kdy se bude moct znovu přihlásit a rezervovat si lůžko. POZOR – student pouze dostane informaci, kdy se bude moci přihlásit do systému, nezaručuje mu to pořadí ve frontě! Je nutné se přihlásit co nejdříve dle uvedeném termínu a zarezervovat si lůžko.

- po rezervaci lůžka je nutné potvrdit ubytovací smlouvu (není potřeba elektronický podpis) a nejpozději do 10 dnů uhradit rezervační kauci ve výši 1000,- Kč. 10.den MUSÍ být platba na SUPO. Pokud teprve 10.den zadáte příkaz k úhradě, platba přijde pozdě a rezervace bude zrušená. Na převod mezi bankami počítejte 2-3 pracovní dny, ze Slovenska i déle. Všechny informace k úhradě kauce najdete zde

- nebude-li včas uhrazená rezervační kauce a potvrzená smlouva, bude rezervace zrušená

- rezervace je od 1.8. možné editovat - měnit datum nástupu a ukončení, v den rezervací nejsou editace možné

- kapacita volných lůžek je omezená, předpokládá se, že volné lůžko se nedostane na všechny studenty. Ti, kterým se lůžko nepodaří zarezervovat, mají šanci za cca 12 dní kdy se budou rušit rezervace těch co neuhradí rezervační kauci. do té doby se mohou uvolňovat jednotlivá lůžka, pokud sám někdo zruší rezervaci.

- v žádném případě není rezervace možná, pokud student není zapsaný ke stuidu, nemá aktivní studium na MU. V současné době také neposkytujeme ubytování studentům jiných VŠ.

Jana Hradilová, manažerka provozu ubytovacích služeb

Platba rezervační kauce

16. července 2019

Vzhledem k opakujícím se dotazům, týkajících se úhrady rezervační kauce doplňuji tuto informaci:
všechny pohledávky se vždy automaticky uhradí z disponibilního zůstatku Vašeho SUPO účtu v den svojí splatnosti. Tuto informaci najdete ve výpisu ze SUPO účtu. Podmínkou pro úspěšnou platbu je dostatečný disponibilní zůstatek a samozřejmě aktivovaný SUPO účet. Po úhradě se kauce zobrazí jako "blokovaný zůstatek". Příchozí platby jsou na SUPO připisovány každý pracovní den ve 13:00 hod.

Lucie Wagnerová, ubytovací provoz SKM

Další aktuality...

O kolejích