skm.muni.cz  |  Březen 2023
29. 3. 2023, 16:30  |  English

Vážené studentky, vážení studenti,

rád bych vám představil nový newsletter Správy kolejí a menz Masarykovy univerzity (SKM), ve kterém vám budeme pravidelně čtyřikrát ročně poskytovat co nejvíce informací o dění na kolejích. Další aktuální zprávy budete i nadále dostávat prostřednictvím e-mailu.

V prvním vydání newsletteru najdete důležité sdělení, že v letošním roce již nebudeme zvyšovat kolejné, a zároveň přinášíme i přehled o některých aspektech hospodaření SKM. Připravili jsme také článek o chystaných rekonstrukcích a opravách, nebo tipy, týkající se ubytovacích a dalších stipendií. Součástí newsletteru je i odkaz na aktuální ceník kolejného.

Věřím, že nová možnost sdílení informací o činnosti SKM přispěje k většímu porozumění a zájmu vás, studentů, o život na kolejích.

Těšíme se také na vaše podněty, co byste si v newsletteru rádi přečetli. Své nápady a názory nám můžete zasílat na e-mail info@skm.muni.cz.

Za všechny zaměstnance SKM vás chci ujistit, že děláme maximum, abyste se na kolejích Masarykovy univerzity cítili dobře.

Kamil Kulíšek
ředitel Správy kolejí a menz MU

Díky úsporám se kolejné už letos nezvýší

V loňském roce vydala SKM jen za energie 56 milionů korun, což byl dvojnásobek proti roku 2021. Z ekonomických důvodů proto univerzita přistoupila ke zvýšení kolejného loni na podzim a letos v únoru. Nyní se však podařilo spotřebu energií zhruba o 10 až 15 procent snížit, což při současných změnách znamená úsporu. Díky ní se už kolejné v tomto kalendářním roce nezvýší.

VÍCE CENÍK
 

Koleje Kounicova čeká rekonstrukce

Masarykova univerzita má koleje v devíti lokacích po celém Brně. Většinou se jedná o staré budovy náročnější na provoz i údržbu. Letos se například chystá obměna interiérového vybavení v koleji Mánesova a počítá se též se zahájením rekonstrukce kolejí Kounicova. První zásahy se dotknou výškové budovy nedaleko Právnické fakulty MU. Úprava vnitřních prostor i výměna rozvodů ve výsledku přinese studentům vyšší komfort bydlení – pokoje s vlastním záchodem a koupelnou.

VÍCE

Nepropásněte ubytovací stipendium

Na ubytovací stipendium máte nárok ve svém prvním bakalářském, magisterském, navazujícím magisterském či doktorském studiu, pokud patříte mezi mimobrněnské studenty v prezenčním studiu. Termíny pro potvrzení podmínek k udělení stipendia si hlídejte, zpětně totiž nejde vyplatit. Pro první půlrok je termín pro potvrzení podmínek od 15. března do 15. dubna a pro druhý půlrok pak od 1. do 30. listopadu.

VÍCE
 

V létě budou otevřené tři koleje

Prázdninové ubytování na kolejích bude možné i letos, avšak ve srovnání s loňským rokem se mění koleje, které budou studentům přes léto k dispozici. Vzhledem k úsporám se prázdninový provoz týká pouze kolejí Kounicova, Sladkého a Vinařská blok A1.

Kapacita otevřených kolejí čítá téměř 1 400 lůžek, přičemž pravidelně mívá zájem o letní ubytování asi 900 studentů. K ubytování v době prázdnin se můžete přihlásit v termínu od 1. do 23. června.

Vzhledem k prázdninovému režimu se odkládá malování na koleji Sladkého. Na koleji Bří Žůrků se naopak díky ukončení ubytování uskuteční rekonstrukce střešní terasy.

E-mail  info@skm.muni.cz Odkaz  skm.muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita