Kolej Bří. Žůrků čeká rekonstrukce, studenti dostanou možnost náhradního ubytování

14. 12. 2023

Vážené studentky, vážení studenti,

od května příštího roku je na kolejích Bří. Žůrků v plánu druhá část výměny střešní terasy a současně i výměna nábytku. Z důvodu této plánované rekonstrukce budou koleje Bří. Žůrků od 30. dubna 2024 uzavřeny v souladu s Ubytovacím řádem vysokoškolských kolejí Masarykovy univerzity (článek 10, odstavec 2, písmeno c, bod 1): „Ubytovatel je oprávněn jednostranně rozhodnout o změně ubytovacího prostoru, uzavření koleje nebo její části z důvodu rekonstrukce nebo optimalizace provozu. O takové změně musí být ubytovaný informován nejméně 14 dnů předem.“ Rekonstrukce potrvá do 15. září 2024.

„Všem studentům, kteří mají platnou smlouvu do 30. června, zajistíme nejpozději do 30. dubna možnost přestěhovat se na jiné koleje. Budeme se snažit studentům vyjít co nejvíce vstříc a nabídnout jim maximální možnou volnou kapacitu na přestěhování. V případě vyššího kolejného na nově vybrané koleji bude studentům započteno stejné kolejné, které platili na Bří. Žůrků,“ uvedl ředitel SKM Kamil Kulíšek. Dodal, že e-mail s nabídkou náhradního ubytování dostanou studenti v nejbližších dnech.

Náhradní ubytování od 30. dubna 2024 Vám bude poskytnuto na ostatních kolejích Masarykovy univerzity dle dostupné kapacity. Žádost o náhradní ubytování, prosím, zašlete v termínu od 3. do 12. 1. 2024 referentovi ubytování Martinu Junkovi na e-mailovou adresu junek@skm.muni.cz.

V žádosti, prosím, uveďte Vaše jméno, UČO a tři preferované koleje Masarykovy univerzity (s výjimkou koleje Kounicova, která je až do roku 2025 uzavřena také z důvodu rekonstrukce). Seznam kolejí najdete na našich webových stránkách https://www.skm.muni.cz/ubytovani/koleje-muni.

Přidělení preferované koleje Vám nemůžeme zaručit, ale budeme se snažit Vašemu požadavku maximálně vyhovět. Stejně tak, prosím, potvrďte, pokud nebudete mít o náhradní ubytování zájem.

Pokud v termínu od 3. do 12. 1. 2024 nepožádáte o náhradní ubytování nebo se rozhodnete možnost náhradního ubytování nevyužít a ubytování na kolejích Bří. Žůrků ukončit před nebo k datu 30. 4. 2024, Vaše ubytování bude zkráceno formou dodatku ke Smlouvě o ubytování o změně doby ubytování. Pro vyřízení zkrácení doby ubytování se, prosím, osobně dostavte do kanceláře ubytovatele kolejí Martina Junka vždy v pracovní dny od 8 do 15 hodin.

Cena kolejného za náhradní ubytování bude stejná či nižší jako cena Vašeho současného ubytování dle typu přiděleného pokoje.

Veškeré dotazy k uzavření kolejí Bří. Žůrků a náhradnímu ubytování zasílejte, prosím, písemně na e-mailovou adresu junek@skm.muni.cz.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.