Kolej Bří. Žůrků obmění nábytek, Vinařská získá novou střechu

Kompletní výměna nábytku v rekordním čase dvou měsíců na koleji Bří. Žůrků, oprava střechy na koleji Vinařská a pokračující rozsáhlá dvouletá rekonstrukce koleje Kounicova. To jsou aktuálně největší modernizace na budovách kolejí Správy kolejí a menz Masarykovy univerzity (SKM MU).

31. 5. 2024

Na koleji Kounicova aktuálně pokračují zdící práce, betonáže podlah a montáže sádrokartonových příček. Foto: Tomáš Hájek

Na koleji Bří. Žůrků začaly přípravy na celkovou výměnu nábytku už od začátku května, kdy se koleje uzavřely pro studenty. „Navazujeme na částečnou obnovu interiérového vybavení z roku 2016. Tentokrát přijde na řadu modernizace všech dvoulůžkových a třílůžkových pokojů, kdy studenti získají nové stoly, skříně, postele a police. Aktuálně na kolejích probíhají běžné údržbářské práce po odchodu studentů, vyklízení pokojů, malování interiéru a příprava na výměnu poškozených podlahových krytin,“ přiblížila Jana Fillová, vedoucí Útvaru technických služeb a informačních technologií SKM MU.

Obměna nábytku začne v polovině června a potrvá do poloviny srpna. „Podařilo se nám vysoutěžit firmu, která za rekordně krátký čas dvou měsíců vybaví obě kolejní věže na míru vyrobeným novým nábytkem. Studenti se tak budou moci vrátit na koleje se začátkem nového akademického roku,“ uvedla Jana Fillová.

V nedávné době získala kolej Bří. Žůrků také nový bezbariérový vchod a zmodernizovanou recepci s novým osvětlením a nábytkem. „V létě ještě dokončíme výměnu střešního pláště terasy věže B, do které zatékalo. Navážeme tak na loňské opravy střešní terasy na zadním objektu. Současná oprava potrvá do konce srpna,“ upřesnila Jana Fillová.

Nejrozsáhlejší rekonstrukce budovy ve správě SKM MU se týká koleje Kounicova, kde opravy započaly už loni v listopadu. Celkově přijde přestavba na zhruba 250 milionů korun a studenti se na kolej znovu vrátí od začátku akademického roku 2025/2026. „Stavební práce běží v souladu s harmonogramem. Zdící práce, betonáže podlah a montáže sádrokartonových příček aktuálně pokračují v dalších patrech budovy. Pokládají se i rozvody elektroinstalací, vzduchotechniky a zdravotechniky,“ upřesnila Marcela Dvořáková z Investičního odboru Rektorátu MU.

K dokončení započatých oprav dojde přes prázdniny i v areálu kolejí Vinařská, kde do finále spěje kompletní výměna oken a zateplení budovy. „V současné fázi je u výměny oken hotová první polovina, druhou dokončíme v průběhu července. Poté naváže oprava fasády včetně zateplení,“ upřesnila Věra Benžová z Investičního odboru Rektorátu MU.

Na léto je u kolejí Vinařská naplánována i mimořádná oprava střechy poničené loňským krupobitím. Mimo výměny střešní krytiny musí dojít na všech studentských blocích A1, A2 a A3 i k odbourání a úpravě střešních slunolamů.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info