Letní provoz zajistí Sladkého a Vinařská – blok A1

Dvě budovy kolejí s celkovou kapacitou 798 lůžek se letos v létě otevřou pro zájemce o prázdninové bydlení. Studenti si mohou od 1. června žádat o ubytování na kolejích Sladkého v Brně-Komárově a Vinařská – blok A1 prostřednictvím ubytovatele/ubytovatelky.

18. 3. 2024

V posledních letech byl zájem studentů Masarykovy univerzity o letní ubytování nižší než nabídnutá kapacita. „V loňském roce bylo přes prázdniny využitých jen 570 lůžek, proto by letos zvolená kapacita dvou otevřených kolejí měla být plně dostačující. V případě vyšší poptávky studentů jsme připraveni otevřít ještě blok A2 nebo A3 na koleji Vinařská,“ uvedla vedoucí ubytovacího provozu Správy kolejí a menz MU Renata Pavlicová.

Na kolejích Kounicova a Bří. Žůrků budou pokračovat rekonstrukce. Na ostatních kolejích dojde přes léto k běžným provozním opravám jako jsou malování nebo částečné úpravy podlahových krytin.