Nový ceník kolejného

30. 3. 2023

Vážené studentky, vážení studenti,

zveřejňujeme nový ceník pro akademický rok 2023/2024 s platností od 1. 7. 2023.

Na ubytovací komisi v listopadu 2022 bylo odsouhlaseno navýšení cen kolejného od července 2023 o 10 % především z důvodu zvyšování cen energií podle odhadovaných prognóz na rok 2023.

S blížícím se koncem topné sezony nám ukazují dílčí data, že se univerzitě podaří snížit spotřebu energií zhruba o 10 až 15 procent, což při současných cenách znamená úsporu, která se promítla také do univerzitní ekonomické rozvahy. Díky snížené spotřebě energií zůstane kolejné v tomto kalendářním roce již beze změny.

Současně bychom vás chtěli informovat, že na koleji Mánesova vzniká od 1. 7. 2023 nový typ třílůžkového pokoje, který nahrazuje původní čtyřlůžkový pokoj. Cenový rozdíl mezi dřívějším čtyřlůžkovým a novým třílůžkovým pokojem činí 22 korun na lůžko a noc.

Dovolujeme si vás také upozornit na platnost inflační doložky v budoucích smlouvách o ubytování, která bude dle ustanovení Českého statistického úřadu uplatněna na konci ledna 2024, s platností od 1. 2. 2024.