Po volbách zná šest kolejí SKM své nové členy kolejních rad

Šest z osmi kolejních budov Správy kolejí a menz MU (SKM) získalo po podzimních volbách své nové členy do kolejních rad. Po dlouhé době se podařilo zvolit kolejní radu pro všechny tři bloky kolejí Vinařská a dále pro koleje Mánesova, Klácelova, Veveří a náměstí Míru.

11. 12. 2023

Volby do kolejních rad vyhlásil ředitel SKM v termínu od 9. do 13. října 2023. Týkaly se všech kolejí s výjimkou Kounicovy, kde jsou koleje aktuálně uzavřeny kvůli dvouleté rekonstrukci. Až v doplňujících volbách v termínu od 6. do 10. listopadu 2023 došlo ke zvolení kolejní rady i pro kolej Tvrdého.

Stejně jako v předchozím akademickém roce se ani tentokrát nepodařilo zvolit kolejní rady pro koleje v Brně-Komárově. „Na kolejích Bří. Žůrků a Sladkého se ani přes opakované výzvy a osobní e-maily všem ubytovaným nepřihlásil žádný zájemce,“ upřesnil ředitel SKM Kamil Kulíšek. Dodal, že s nově zvolenými členy kolejních rad se již uskutečnila ve čtvrtek 23. listopadu 2023 první schůzka prostřednictvím platformy Teams.

Členství v kolejní radě přináší studentům mnoho výhod. Aktivně se mohou zapojovat do dění na koleji a získávat přednostní informace o provozu kolejí a menz. Prostřednictvím vlastních nových nápadů se mohou přímo podílet na zlepšení komfortu bydlení. Mimo celouniverzitní pořadník mají také jistotu lůžka na kolejích pro celý akademický rok.

Přikládáme osvědčení o výsledku prvního a druhého kola voleb.