Porouchal se vám elektrospotřebič? Nahlaste to elektronicky

Právě jste nastoupili na vysněnou vysokou školu a nově za sebou máte i nástup na koleje? Možná jste se ještě mezi hromadou novinek nestihli prokousat všemi nařízeními a směrnicemi, které na kolejích platí. Přinášíme pár praktických informací, jak se na ubytovnách SKM co nejrychleji a bezproblémově zabydlet.

14. 9. 2023

Ve společných prostorách mohou studenti využívat nové pračky. Foto: Archiv studenta

Ať už jste úplní nováčci nebo se na koleje jen vracíte po prázdninách, platí pro vás povinnost nastoupit na ubytování nejpozději do pěti dnů od začátku vaší rezervace. Když se bez písemné omluvy nedostavíte, zaniká vám ubytovací smlouva a propadá rezervační kauce.

Hned po převzetí klíčů a příchodu do pokoje si řádně zkontrolujte, v jakém stavu pokoj přebíráte. Týká se to především možných závad. „Studenti při nástupu na ubytování přebírají formulář k převzetí pokoje, do kterého mohou po kontrole zapsat i objevené závady a nedostatky. Stihnout to ale musí nejpozději do tří dnů od nástupu na ubytování. Pokud třeba zjistí, že je podle nich pokoj nedostatečně uklizený, nesvítí lampička na stole nebo nefungují žaluzie, hned to zapíší do formuláře a předají v ubytovací kanceláři. My potom s naším údržbářem začneme problém hned řešit,“ okomentovala správný postup referentka kolejí Mánesova Irena Štejnarová.

Z hygienických důvodů nejsou součástí vybavení pokojů lůžkoviny. Studenti si buď dovezou svoje vlastní, nebo si mohou po příjezdu na koleje koupit za cenu 600 korun balíček složený z peřiny, polštáře, prostěradla a povlečení.

Kniha závad

Na každém pokoji mají studenti k dispozici vlastní lednici. Ve společných prostorách kuchyněk je možné využívat sporák, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici a vařič. Ve společné prádelně je možnost použít pračku a sušičku. „Všechny další elektrické spotřebiče, které chtějí studenti využívat na pokojích, nahlásí při svém nástupu na koleje. Vyplní formulář Žádost o připojení elektrického zařízení, do kterého uvedou svůj mobil, notebook, fén, žehličku, žehličku na vlasy, toastovač nebo třeba elektrický zubní kartáček,“ přiblížila Irena Štejnarová.

Při dalším pobytu na kolejích se veškeré závady zjištěné v objektu koleje, a to jak na pokoji, tak ve společných prostorách, řeší jedině elektronicky. „Co studenti nahlásí ústně nebo napíší třeba jako příspěvek na facebook, není v našich silách řešit. Všechny objevené závady se hlásí výhradně přes webový ubytovací systém ISKaM pomocí zápisu do elektronické Knihy závad. Tam student upřesní, jestli je závada u něj v pokoji nebo ve společných prostorách, a dále může přiřadit i popisek či fotografii,“ upřesnil ředitel Správy kolejí a menz (SKM) Kamil Kulíšek.

Zákaz elektrokol a elektrokoloběžek

Z důvodu bezpečnosti a rizika vzniku požáru platí ve všech budovách MU, a to včetně kolejí a menz SKM, zákaz vnášení elektrokol a elektrokoloběžek. Toto nařízení se vztahuje i na jejich nabíjení a skladování. „Nechceme studenty omezovat a chápeme komplikace spojené s tímto nařízením, ale naší nejvyšší prioritou je bezpečnost ubytovaných studentů. Musíme proto snižovat všechna možná rizika, která by jim mohla hrozit. Jako poskytovatel ubytování také samozřejmě musíme bezpodmínečně dodržovat všechny bezpečnostní předpisy dané zákony,“ zdůvodnil nařízení Kamil Kulíšek.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info