UPDATE: Letní provoz zajistí Sladkého a Mánesova

23. 4. 2024

Vážené studentky, vážení studenti,

rádi bychom Vás informovali, že z důvodu mimořádné opravy střechy poničené loňským krupobitím na koleji Vinařská dochází ke změně v letním provozu kolejí Vinařská. K této změně jsme nuceni přistoupit v zájmu pohodlí studentů, které by rušil hluk z probíhající stavby. Mimo výměny střešní krytiny musí dojít i k odbourání střešních slunolamů na všech blocích.

Podle nového harmonogramu budou pro studenty v době prázdnin otevřeny koleje Mánesova a Sladkého v Brně-Komárově s celkovou kapacitou 730 lůžek. V posledních letech byl zájem studentů Masarykovy univerzity o letní ubytování nižší než nabídnutá kapacita. Loni bylo přes prázdniny využitých jen 570 lůžek, proto by letos zvolená kapacita dvou otevřených kolejí měla být plně dostačující. V případě vyšší poptávky studentů jsme připraveni otevřít ještě doplňkovou kapacitu.

Rezervační období prázdninového ubytování pro studenty začíná 1.6.2024, jak bylo předem avizováno.

Děkujeme za pochopení.