Nová pravidla pro studenty nakažené nemocí COVID-19

11. 1. 2022 Kamil Kulíšek

Vážené studentky, vážení studenti,

vzhledem k přibývajícím počtům ubytovaných studentů s onemocněním COVID musím nyní přistoupit k tomu, že ne každý ubytovaný student bude v případě onemocnění ubytován na hotelovém pokoji v izolaci. Doposud jsme ubytovávali všechny bez rozdílu země trvalého pobytu i když na tuto izolaci nebyl nárok. Univerzita má povinnost zajistit izolaci studentům pouze s vízovou povinností a ostatní si izolaci musí zajistit sami v místě bydliště. Krizový štáb MU na svém jednání rozhodl, že v případě, že se u ubytovaných studentů objeví pozitivní test na covid-19, budou od 11.1.2022 nastupovat do karantény na B&B hotel takto:

1. zahraniční studenti s vízovou povinností
  2. studenti programu Erasmu s delší dojezdovou vzdáleností od bydliště, pouze pokud bude volné místo.

Ostatní studenti především z České republiky a Slovenska opustí v případě pozitivního testu koleje a odjedou domů nebo si zajistí izolaci sami mimo budovy MU.

Na své kolejní místo se studenti budou moci vrátit po 7 kalendářních dnech v souladu s vládními nařízeními.

Omlouváme se za způsobené komplikace

Bc. Kamil Kulíšek